Okuma ve Okuduğunu Anlama

Yeni Okuma ve Okuduğunu Anlama

Hiç kuşkusuz ilköğretimden yüksek öğretime kadar en temel öğrenme yollarından biri okumadır. Ancak okuma sadece okul yılları ile sınırlı tutulacak bir etkinlik olmayıp tüm yaşam boyu ihtiyaç duyulan ve anlamayla sonuçlanması beklenen bir beceri alanıdır.

Bu kitapta günümüzde değişen okuryazarlık kavramı ve bu yönüyle şekillenip çeşitlenen okuryazarlık türeleri; geçmişten şimdiye alanda bilinen ve etkili olan okuma kuram ve modelleri ile okuma türleri; okumanın oluşumunu sistematik bakımdan irdeleyen okuma süreçleri; okumanın önemli bir boyutu olan akıcı okuma ve türleri ile okuduğunu anlama ve okuduğunu anlama stratejileri kuram ve uygulama bağlamında ele alınmış ve bunlara yönelik uygulama ve etkinlik örnekleri ile değerlendirme formlarına ve rubriklere yer verilmiştir.

Kitabın öncelikle sınıf ve Türkçe öğretmenleri olmak üzere, bu alanda çalışan akademisyenler ile lisansüstü öğrencilere, sınıf ve Türkçe öğretmenliklerinde öğrenim gören öğretmen adaylarına, okuma ve okuduğunu anlamaya ilgi duyan tüm paydaşlara katkı sunması dileğiyle… 

Kitap Bilgileri
Baskı Sayısı1. Baskı
Basım TarihiEylül, 2019
Baskı YeriAnkara
Ebat16x24
ISBN978-605-7523-16-7
Sayfa Sayısı184

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

  • 18,00TL