HakkımızdaHikâyemiz, Türkiye'nin köklü yayınevlerinde çalışan dinamik bir kadronun önüne gelen değişim fırsatını değerlendirmesiyle başladı. Bu değişim ve yenileşme hareketi sahip olduğumuz değerlerin ışığıyla yayınevimize geleceğin fikirlerini yaymak için bir ufuk açtı. İlkeli çalışmayı alışkanlık haline getiren,ürettiklerini okurlarına ulaştırmadan önce kendileri okuyup değerlendiren, eğitimin kitap ve dergilerle sınırlı olmadığının bilincinde olan bir kadroyuz.

 

Deneyimlerimizden aldığımız uyumlu ve sorumlu hayat anlayışı sayesinde kuralların arkasına saklanmıyoruz. Günümüz gençliğinin enerjisini sağlayan yaratıcı,rekabetçi ve derin duygusal yönleri desteklemek için yola çıktık. Çevresinde birçok kavramla birlikte yaşayan Eğitim gibi geniş ve üst bir kavramı tek bir tanıma indirgemiyoruz.Bizden hizmet bekleyenlerin daha hızlı karar verip daha hızlı tükettiklerinden aynı anda birden fazla konuyla uğraşabilen bir kitle olduğunu biliyoruz. Bunun nedeni onların oyun ve oyuncakla ilgili hikâyeleri bizimkinden çok farklı.

 

Geleceğin dünyasında yolları aydınlatacak ve bir şeyler üretmek için çalışacak olan herkes artık şunu iyi biliyor; eski yöntem ve tekniklerle geleceğe ulaşmak artık kolay değil, hatta çok zor. O zaman geriye değerli bir seçenek kalıyor; eğitimin sanat, bilim ve teknolojiyle birlikte düzenlenmesi. Bu çerçevede yayınevimizle birlikte ekip olarak eğitimde eğlenceli fırsatlar yaratmayı önemsiyor ve bunları hayata geçirmek için plan yapıyoruz. Dolayısıyla bu yüzyılın becerilerini kazanmış gençlerin ilgisini çekecek işlerin peşinde koşmayı hedef belirledik. 

 

Neyi, nerede, ne kadar, hangi kaynaktan nasıl öğrenmek istediğine kendi karar verenler eğitimsel içerikleri eğlenceli ortamlarda oyun oynar gibi alabilir. Hemen hemen her tür ders oyunlaştırılabilir ve çeşitli materyaller oyuncaklara dönüştürülebilir. Eğitimle oyun ve oyuncak arasındaki bağları güçlendirmek için çabalıyoruz.

 

VİZETEK, öğrenci, öğretmen adayı, öğretmen ve ebeveynlere eğitim dünyasına yeni bir pencere açıyor. Çevrimiçi hakemli dergilerden, onbinlerce kopyaya ulaşan yardımcı ders kitaplarına kadar geçmişte övünecek işler yaptığımız alanların yanında “Uluslararası Oyun, Oyuncak ve Oyunlaştırma Kongresi” nin de ilkini 2019 yılında düzenledik. Kongrenin çıktılarını ulusal ve uluslararası taranan dergilerde yayınlatmaya devam ediyoruz.

 

Diploma,geleceği planlamada gereklilik koşullarını sağlar. Fakat bu yetmez; ek sinyaller yayarak dikkat çekmek ve yeterlik düzeyini yukarılara çıkarmak için özgeçmişe sertifikalar eklemeliyiz. Aralarında Finlandiya, İngiltere, Almanya, İsveç ve Singapur'da yetişmiş olan hocalarımızın bulunduğu alanında yetkin olan uzmanlardan “Şifalı pedagoji”, “On iki Duyu”, “Yaşam Köyleri”, “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu”, “Origami”, “ Veri Madenciliği ”,“ Psikodrama ”,“ Art Terapi ”, ve“ Eğitim Filmleri ”sertifika programları arasından dileyen dilediğini yüz yüze veya çevrimiçi alabilir.

 

Eğitimin tüm yönlerini kapsayan aralarında ülkemizde ilk kez yayınlanacak kitapların da bulunduğu dünya çapında en popüler kitapları çevirerek fikirleri geleceğe taşıyoruz. Çünkü kitabın bir kitaptan daha fazla anlamı olduğunu biliyoruz. Biz sadece bir yayınevi değiliz; geleceğin fikirlerini buluşturuyoruz.