İlköğretim Öğrencileri İçin Sorgulama Temelli Matematik Etkinlikleri

İlköğretim Öğrencileri İçin Sorgulama Temelli Matematik Etkinlikleri

Sorgulama temelli matematik etkinliklerine yönelik öğrenci görüşleri aşağıda yer almaktadır.

 

“Matematik bizi sorgulayan bir derstir. Biz kendimiz de sorguluyoruz. Matematik dersinde eğleniyoruz. Çünkü öğretmenimiz bize oyun ile dersi öğretiyor”

“Belgin hocamın yaptığı yani girdiği derslerde çok eğleniyorum. Dersi işleme yöntemi süper. Yani Dünya’da en güzel ders işleme yöntemi yarışmasına girse birinci olurdu. Çünkü dersi dolu dolu, eğlenceli, müthiş, oyunlu, zekâ gerektirecek şekilde anlatıyor ve bundan dolayı çok hoşlanıyorum”

“Bütün etkinlikleri sevdim. Mesela tuzluk oyunu  Börek dükkânı tasarladık, çizdik ve boyamıştım. Kesir halısı, o zaman çok heyecanlıydım ve bizim takım kazanmıştı. Çikolata fabrikası. Çikolata fabrikasında çeşitli çeşitli sütlü, şekerli çikolata yapıp satmıştık. Böyle oyunlar oynamıştık ve ben çok mutlu olmuştum”

“Çok akıllıca ve öğrenciye daha fazla söz hakkı geldiği için çocuklar daha rahat ve kolay anlıyorlar. Bence bu sistemi sınıf öğretmenleri de kullanmalı”

“Matematik dersleri normal ve sadeydi, fakat çok sıkıcı geçiyordu. Çok kötü ve işe yaramaz bir kitap kullanıyorduk. Hiçbir şey anlamıyordum. Sizden sonra, yaptığınız etkinlikler ile matematiği anlamaya başladım”

Kitap Bilgileri
Baskı Sayısı2. Baskı
Basım TarihiŞubat, 2020
Baskı YeriAnkara
Ebat16x24
ISBN978-605-7523-12-9
Sayfa Sayısı360

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

  • 38,00TL